Продавець ЧНПП "ГАЛИС" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
57 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
+380 (66) 859-27-39
+380 (67) 694-31-86
+380 (62) 645-23-60
ул. Василия Стуса, 38, Краматорськ, Україна
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
ЧНПП "ГАЛИС"

Як користуватися гігрометром психрометричним

Як користуватися гігрометром психрометричним

Гігрометри використовуються з метою обчислення відносної вологості повітря, але з його допомогою можна визначати і температуру.

Як правильно користуватися приладом

Гігрометр повинен бути закріплений у суворо вертикальному положенні на рівні очей людини. Встановлюють його подалі від протягів, джерел холоду або тепла. Далі опишемо, як користуватися гігрометром в побуті або на роботі.

По мірі необхідності ємність живильника знімається і в нього доливається дистильована вода. Потім живильник ставиться на місце так, щоб від його відкритого краю до кінчика термометра було не менше 20 мм. Прив'язана до термометру тканина фитилька не повинна торкатися стінок посудини. Якщо гніт сухий, потрібно повністю занурити його в резервуар. Заміряти показання термометрів можна через 30 хвилин після підготовки приладу до роботи.

Щоб свідчення гігрометра були максимально точні, потрібно враховувати швидкість руху повітря в приміщенні, і застосовувати відповідні поправки до вимірам. Для цього на гігрометр можна додатково встановити пристрій аспірації. Швидкість руху повітря визначається до однієї десятої частки метрів в секунду.

Щоб правильно зняти показання термометрів, очі спостерігача повинні знаходитися строго навпроти верхньої межі температурного стовпчика. При знятті показань не можна дихати на термометри.

До кожного гігрометри додається паспорт, де вказані всі поправки до показань. Температурна шкала градуйована до 0,1 градуса Цельсія. Поправки до вимірам додаються шляхом простого складання.

По різниці показань обох термометрів, з обов'язковим урахуванням поправок, прикріпленою до приладу психрометрической таблиці дивляться значення відносної вологості навколишнього повітря. Ця цифра знаходиться в точці перетину рядка показань сухого термометра зі стовпцем різниці температур «Сухого» і «Зволоженого».

Если в таблице нет Вашего значения температуры сухого термометра, то его нужно округлить до ближайшего имеющегося значения.

Если в таблице отсутствует полученная разность температуры, то нужно применять интерполирование (выбрать подходящий диапазон).

 

Гигрометры ВИТ-1 и ВИТ-2

Функционирование гигрометра психрометрического ВИТ-1  и ВИТ-2 базируется на том, что в этом устройстве предусмотрено два термометра, на основании показаний которых рассчитывается разница. Один из них является сухим, а второй — влажным.

Температура окружающей среды измеряется постоянно, при этом один из термометров все время находится в дистиллированной воде, в связи с чем эти два устройства показывают разную температуру. Разность, образующаяся между данными этих двух приборов, составляет один из параметров, составляющих относительную влажность.

К основанию гигрометра прикреплены термометры, питатель, заполненный дистиллированной Н2О, специальная психрометрическая таблица, по которой и определяют относительную влажность.

Обслуживание гигрометров

 Чтобы прибор работал исправно, в нём необходимо регулярно менять фильтр. Нужно также следить за тем, чтобы в питателе всегда находилась дистиллированная вода. Следует подливать ее заблаговременно, как минимум, за полчаса до начала измерений. Вместо дистиллированной иногда можно использовать кипяченую воду. Кипятить ее нужно 15 минут и дольше, а затем остудить до комнатной температуры, после чего жидкость можно доливать в питатель.

Чтобы фитиль, обвязанный вокруг кончика «Увлажненного» термометра, постоянно был чистым, его нужно раз в 2 недели менять. Это при нормальной запыленности воздуха (не более 5 мг пыли на метр кубический). Если же в месте проведения измерений запылённость повышена, то фитилек нужно менять чаще. После снятия загрязнённого фитиля, резервуар термометра протирается смоченным тёплой водой ватным тампоном.

Длина нового фитиля должна быть минимум 6 см. смоченный фитиль надевается на кончик термометра и привязываться к нему хлопчатобумажной нитью. Второй кончик фитиля (длиной от 7 мм) опускается в питатель с водой.

Также обслуживание гигрометра предполагает его периодические проверки 1-2 раза в год, руководствуясь методичкой МИ-737-83. Результаты проверок должны фиксироваться в паспорте прибора.

Інші статті
  • Дихаючі чохли для медичних матраців і подушок
    Медичний чохол використовується для захисту матраца від механічних пошкоджень і проникнення будь-якої рідини (води, сечі, крові). Виріб має антибактеріальні та антиалергенні властивості, эффективено при алергії на пил і пилові кліщі. Непроникний для бактерій і вірусів.
  • Кому потрібен глюкометр
    Глюкометр – медичний прилад. Він потрібний для вимірювання концентрації глюкози в крові. Медики радять мати такий прилад будинку, поряд з градусником. Кому ж потрібно вимірювати рівень глюкози?

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner