Продавець ЧНПП "ГАЛИС" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
57 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
+380 (66) 859-27-39
+380 (67) 694-31-86
+380 (62) 645-23-60
ул. Василия Стуса, 38, Краматорськ, Україна
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
ЧНПП "ГАЛИС"

Чому пульсоксиметр повинен бути в аптечці кожної родини

Чому пульсоксиметр повинен бути в аптечці кожної родини

Кисень відіграє найважливішу роль в життєдіяльності організму людини. При порушенні процесів доставки кисню в організмі настає гіпоксія, або кисневе голодування. Це в свою чергу спричиняє збій функціонування всіх процесів в організмі.

Чим раніше буде виявлена гіпоксія і будуть зроблені підтримують і усувають дефіцитні стани дії, тим кращим буде результат. Щоб не допустити незворотних наслідків, лікування необхідно починати на початкових стадіях. Для визначення рівня насичення артеріальної крові киснем використовуються прилади, які називаються пульсоксиметрами.

Чому може падати сатурація

Для нормального функціонування організму клітини повинні отримувати достатню кількість кисню. За його транспортування відповідають дві системи: дихальна і кровоносна. Падіння сатурації вказує на збої в роботі однієї з них, а іноді і обох.

Кров переносить кисень тільки в зв'язаному вигляді з гемоглобіном – особливим железосодержащим білком, який міститься в еритроцитах. При вдиху в легені потрапляє повітря, відбувається зв'язування кисню з гемоглобіном в еритроцитах, які проходять по капілярах легень. Для доставки кисню до тканин серце перекачує кров по всьому тілу.

Для достатнього постачання клітин:

Кисень повинен потрапити в легені повітря

Альвеолярний газообмін забезпечує проникнення кисню в кров

Кількість гемоглобіну повинна бути достатньою для переносу кисню до тканин

Серце повинно працювати так, щоб перекачувати достатній обсяг крові для постачання всіх тканин.

Ступінь насиченості крові киснем називається сатурацією. За цим показником можна визначити, чи працюють дихальна і серцева системи нормально. Якщо значення знижується, необхідно провести обстеження і виявити причину, щоб запобігти гіпоксію та інші негативні наслідки.

 Пульсоксиметр при COVID

Раніше обладнання для визначення сатурації використовувалося в основному в умовах клінічного стаціонару. Але сьогодні доступні компактні моделі, якими легко користуватися вдома. Особливо затребуваними прилади стали в період пандемії коронавіруса.

COVID-19 вражає дихальну систему, з-за цього падає ступінь насичення крові киснем. Нормальною вважається сатурація в 96-100%, а зниження показника нижче 90% вказує на ризик необоротних змін у клітинах ЦНС та інших систем.

При спостереженні пацієнтів з коронавирусной інфекцією необхідно постійно відстежувати сатурацію, щоб вчасно надати кисневу підтримку. При істотному падінні показника, ускладненнях перебігу захворювання може знадобитися штучна вентиляція легенів.

Медики розрізняють дві форми коронавирусной інфекції. Перша називається катаральній, при ній уражається носоглотка. Друга форма – легенева, вона супроводжується порушенням газообменной функції. Зниження сатурації вказує на перехід хвороби в важку стадію, розвиток дихальної недостатності. Таким пацієнтам зазвичай потрібна госпіталізація, у багатьох випадках – киснева підтримка.

Пульсоксиметри дозволяють виявити легеневе протягом короновирусной інфекції на ранніх стадіях і своєчасного звернення за лікарською допомогою. Використання пульсоксиметра не означає відмови від медичної допомоги, а призначений він для швидкого скринінгу та оцінки стану користувача. Якщо значення нижче 94% - це привід для звернення до лікаря, а якщо він падає нижче 90% - це привід для звернення за невідкладною допомогою.

Коли ще можна/потрібно користуватися пульсоксиметром

Але пульсоксиметри використовуються не тільки при підозрах на коронавирусную інфекцію, сфера їх застосування значно ширше.

Варто моніторити сатурацію, якщо присутні наступні скарги/симптоми:

 • хропіння та періодична зупинка дихання під час сну;
 • часті позиви в туалет в нічний час доби (більше двох разів);
 • скарги на задишку і утрудненість дихання в нічний час доби;
 • неспокійний сон, пітливість, відчуття втоми і розбитості після пробудження;
 • головні болі різної інтенсивності, що відзначаються в ранковий час доби;
 • ціаноз (посиніння) тканин;
 • відчуття вираженої втоми і підвищена сонливість протягом дня;
 • гастроезофагеальний рефлюкс, появу відрижки в нічний час доби.

Стрибки значень або зниження показника до критичного – все це свідчення для звернення до лікаря.

Чим корисний пульсоксиметр

Гіпоксія або кисневе голодування може проявлятися, як ускладнення деяких хвороб. Швидкість розвитку цього стану варіюється від хронічного до блискавичного, тому дуже важливо визначити рівень сатурації при виникненні найменших підозр.

Пульскосиметры дозволяють виявити дихальну недостатність, яка розвивається на тлі патології бронхів або серця, загостренні бронхіальної астми, хронічному бронхіті. У таких ситуаціях моніторинг сатурації необхідний для оцінки тяжкості загострення, ефективності призначуваних ліків і терапевтичних методик. Пульсоксиметрія незамінна при діагностиці та лікуванні туберкульозу, ХОЗЛ, саркоїдозу.

Як правильно вимірювати сатурацію в домашніх умовах

Для правильного використання пульсоксиметра необхідно розуміти, як працює цей прилад. Він складається з периферичного датчика, мікропроцесора і дисплея, на якому відображаються показники пульсу у вигляді кривої і насиченості крові кислородов у вигляді цифрового значення.

На палец надевается датчик, в котором расположен источник света. При прохождении светового потока через ткани его частично поглощают мягкие ткани, причем степень этого поглощения напрямую зависит от насыщенности крови гемоглобином. Изменения оттенка крови фиксируются фотодетектором, а микропроцессор рассчитывает полученный показатель. Частота пульса измеряется по количеству светодиодных циклов и сигналов за определенное время.

До появления пульсоксиметоров получить такие данные можно было при помощи изучения состава крови или газового анализа. В первом случае необходимо инвазивное воздействие, второй не отличается высокой точностью. Ни один из них не может применяться в домашних условиях.

На этом фоне пульсоксиметр обладает более выгодными характеристиками. Для измерения сатурации не требуется прокол кожи, не нужны специальные навыки, а полученные результаты сразу же выводятся на дисплей.

Пульсоксиметр отображает содержание кислорода в крови с высокой точностью, но только при соблюдении правил измерения:

 1. Перед процедурой нужно проконтролировать уровень заряда батареи, при необходимости зарядить прибор;
 2. После включения устройству требуется несколько секунд на самотестирование;
 3. Датчик следует надежно зафиксировать на пальце, но без лишнего давления;
 4. На ногтях не должно быть лака или загрязнений, иначе показатели могут искажаться;
 5. Обе части датчика должны располагаться симметрично.
Причиной неточных значений могут быть дрожь и движение во время измерения, а также яркий внешний свет. Сенсор нужно защищать от прямых световых лучей, воздействия инфракрасных ламп. Сбой могут вызывать электроприборы, например, мобильный телефон или телевизор.
Інші статті
 • Дихаючі чохли для медичних матраців і подушок
  Медичний чохол використовується для захисту матраца від механічних пошкоджень і проникнення будь-якої рідини (води, сечі, крові). Виріб має антибактеріальні та антиалергенні властивості, эффективено при алергії на пил і пилові кліщі. Непроникний для бактерій і вірусів.
 • Кому потрібен глюкометр
  Глюкометр – медичний прилад. Він потрібний для вимірювання концентрації глюкози в крові. Медики радять мати такий прилад будинку, поряд з градусником. Кому ж потрібно вимірювати рівень глюкози?

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner